Kancelaria notarialna – tam też zdarzają się błędy

Idziesz podpisać akt notarialny? Jeżeli tak to powinieneś go bardzo dokładnie przeczytać. Jest o związane z faktem, że nawet w takich miejscach jak kancelaria notarialna Katowice zdarzają się różnego rodzaju błędy. Nawet jeżeli przedwstępna umowa była w porządku to warto dokładnie sprawdzić to co znajduje się w ostatecznej wersji umowy. Czasami lubią zdarzyć się różnego rodzaju pomyłki, które mogą spowodować na przykład problemy z wpisaniem swoich praw do księgi wieczystej czy też problemy w innych instytucjach. Oczywiście nie znajdzie się pełnego spisu pomyłek zdarzających się w aktach notarialnych, jednak zwrócić uwagę należy na takie kwestie jak:

1. Dane osobowe
Jest to rzecz, której pomyłka zdarza się stosunkowo często, a jednocześnie jest dość łatwa do przeoczenia. Bardzo duża część osób nie zauważa tego rodzaju błędów. Zdarzają się tutaj zarówno pomyłki w peselu, nazwisku jak i źle wpisane imiona rodziców. Warto to bardzo dokładnie sprawdzić właśnie ze względu na łatwość przeoczenia tego rodzaju błędu. Warto pamiętać, że dane znajdują się zarówno na początku aktu jak i na jego końcu. To drugie miejsce jest ważniejsze ponieważ na jego podstawie przygotowywany jest wniosek do sądu.

2. Dane Twojego lokalu
Zdarzyć się mogą zarówno literówki w adresie mieszkania co może powodować duże problemy ponieważ można stać się właścicielem lokalu nr. 22 zamiast 2. Kolejnymi kwestiami, na które warto zwrócić uwagę jest skład pomieszczeń, powierzchnia czy też udział w nieruchomości wspólnej.

3. Cena
Warto zwrócić uwagę zarówno na samą kwotę jak i na to czy prawidłowo zostało wpisane skąd weźmiemy pieniądze. Jeżeli będziemy mieli pieniądze z kredytu, a w akcie będzie wpisane, że będzie to gotówka to niektóre urzędy mogą zacząć weryfikować nasze możliwości finansowe. Może to spowodować dość dużo nerwów i problemów.

4. Błędy w załącznikach
Tutaj już najczęściej problem leży po stronie dewelopera bądź też osoby sprzedającej nieruchomość, jednak i również to należy sprawdzić. Zdarzyć się mogą zarówno błędy dotyczące źle przygotowanych załączników na potrzeby przeniesienia własności nieruchomości na kupującego jak i to, że załączniki będą dotyczyły zupełnie innego lokalu. Zdarza się to zwłaszcza większym deweloperom, którzy tego rodzaju dokumentacji przygotowują bardzo wiele, a wtenczas bardzo łatwo o pomyłkę.

Błędów różnego rodzaju jest bardzo dużo, jednak nie na wszystkie kancelaria notarialna Katowice ma tak na prawdę wpływ. Warto więc bardzo dokładnie sprawdzać tak ważne dokumenty jak akty notarialne.

 

Możesz również znaleźć podobny artykuł pod adresem: http://www.machina.net.pl/kiedy-pomoze-nam-kancelaria-notarialna-katowice/