Dobry producent mebli – jak go wybrać?

Meble na wymiar to coraz to popularniejsza forma wykonywania mebli. W ślad za „kuchniami na wymiar” producenci zaczęli oferowanie wykonywania mebli do całego domu oraz możliwość stworzenia ich od podstaw. Duże grono zadowolonych klientów powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. To bardzo interesująca alternatywa, która daje wiele możliwości, że stworzenie własnego mebla na czele. W tym artykule opisujemy cały proces wykonywany przez firmę oraz przedstawiamy kilka porad, które odpowiedzą jaki producent mebli jest najlepszy.

Proces tworzenia mebli przez firmę meblarską

Powstawanie nowego mebla rozpoczyna się od wizyty klienta w firmie i rozmowie z projektantem. Na podstawie uzyskanych informacji, wymiarów i preferencji projektuje indywidualne modele. Takie rozwiązanie pozwala idealnie spełnić oczekiwania klientów, którzy wśród tradycyjnych konstrukcji nie znaleźli nic ciekawego. Po zaakceptowaniu projektu firma zaczyna kompletować potrzebne elementy do wykonania zamówienia. Producent mebli wykonuje je samodzielnie lub zamawia u swoich podwykonawców. Gdy wszystkie elementy są już na miejscu, profesjonaliści zaczynają składnie. Montaż może potrwać w zależności od trudności zamówienia nawet do kilku tygodni. Część mebli składanych jest na miejscu- w fabryce, a część u klienta w domu. Jest to spowodowane, tym, że klienci zamawiają meble, które mają pasować do wnęk czy innych elementów wyposażenia domu. Ich idealne spasowanie jest możliwe na tylko na miejscu.

Dobry producent mebli zapewnia transport i montaż w cenie usługi oraz serwis i możliwość jego płatnego przedłużenia po zakończeniu się umowy. Na rynku istnieje wiele firmy.

Usługi dodatkowe

Producent mebli, który oferuje wysoką jakość oraz jest profesjonalistą, powinien oprócz podstawowej czynności, jaką jest wykonanie mebla oferować liczne usługi dodatkowe. Są to między innymi konsultacje z projektantami, którzy projektują mebel, a nie tylko pobranie wymiarów i życzeń. Firmy takie powinny również zapewnić spotkanie z dekoratorem wnętrz, który doradzi jaki mebel sobie zażyczyć i czy będzie współgrał z całością. Następnymi dobrymi praktykami jest darmowy serwis przez długi okres, darmowa dostawa do domu czy ubezpieczenie mebli.

Jak wybrać najlepszego producenta mebli ?

To pytanie zadaje sobie większość zainteresowanych, gdy zdecyduje się na to rozwiązanie, a nie ma jeszcze upatrzonego wykonawcy. Pierwszą i naturalną poradą jest porównanie ofert. Należy w takim wypadku wybrać kilku z nich i porównać co oferują, za jaką cenę i w jakim czasie. Kolejną wskazówką, która umożliwi dobry wybór, jest wyszukanie opinii na temat każdego z nich. Dobry producent będzie miał sporo pochlebnych komentarzy — np. w sieci od zadowolonych klientów. Prasa branżowa również powinna podsunąć kilka solidnych firm. Na rynku istnieje wiele firm tworzących meble na zamówienie. Jeśli zajdziemy dwie lub trzy firmy, które mają bardzo podobne oferty, warto porównać ich ceny. W takim przypadku może okazać się, że jedna z nich ma znacząco lepszą cenę.

 

Dowiedz się więcej:

Meble tapicerowane na indywidualne zamówienie

Ekskluzywne meble tapicerowane użyteczności publicznej