Rynek pracownika – marzenie każdego szukającego pracy

badz-wszechstronny

I choć rzeczywiście tak jest, bo dzięki zjawisku, jakim jest rynek pracownika, możemy pozwolić sobie na śmielsze negocjacje warunków pracy z szefem – i to bez obaw, że usłyszymy zdanie typu: na Twoje miejsce czeka dziesięciu następnych! Co więcej, jeśli Ci się nie podoba dotychczasowe zajęcie, zawsze możesz się zwolnić i poszukać czegoś nowego. Poznaj mój sposób na znalezienie pracy.

Bądź wszechstronny!

I nie chodzi tutaj, żeby znać się na wszystkim i wszystko umieć zrobić – wręcz przeciwnie. Skup się na tym, co umiesz robić najlepiej albo na czym masz największe doświadczenie i szukaj dokładnie w tym kierunku. Pracodawcy zawsze chętniej przyjmą kogoś z doświadczeniem, wiedząc, że na nich szybciej będzie można polegać.

Musisz być wszędzie. Ograniczając się do jednego portalu z ogłoszeniami o pracę (np. pracuj.pl czy olx), masz o wiele mniejsze szanse na znalezienie czegoś dla siebie – oczywiście nie są one zerowe, ale chodzi nam przecież o najlepszy wybór z możliwych, czyż nie?

Jeśli jeszcze nie masz, warto pomyśleć o założeniu profilu na portalu społecznościowym LinkedIn. To taki biznesowy Facebook, który (gwarantuję) może bardzo ułatwić znalezienie nowej pracy, a nawet otworzyć Ci drzwi do poważnej kariery. 

Znając już oferty ze stron ogłoszeniowych, posiadając najlepiej wyglądający profil LinkedIn, nie zatrzymuj się. Na pewno posiadasz swoje indywidualne preferencje oraz upodobania odnośnie nowej pracy. Poszukaj firm działających w interesującej Cię branży i sprawdź, czy nie prowadzą akurat rekrutacji. Na pewno trafisz przynajmniej na jedną ofertę, której nie znalazłeś dotychczasowymi środkami.

Podsumowując, szukaj pracy na wiele sposobów:

  • Urząd Pracy,
  • serwisy ogłoszeniowe (pracuj.pl, olx),
  • LinkedIn,
  • oficjalne firmowe strony.

Korzystając z tego sposobu na znalezienie pracy, przy dzisiejszym rynku pracownika, masz sporą szansę na szybką zmianę na lepsze!

Przeczytaj również: http://www.zory.org.pl/nie-ma-pracy-dla-ludzi-z-moim-wyksztalceniem-jestes-pewien/http://biht.eu/efektywne-szukanie-pracy-kluczem-do-sukcesu/