Lifting twarzy – co to jest?

lifting-twarzy

Od niepamiętnych czasów człowiek marzył o wiecznej młodości i podróżach w czasie. W mitach, podaniach, literaturze bajkowej i fantastycznej często opisywano niesamowite próby odzyskania urody, młodości i tego, co przeminęło z wiekiem.

Nie wiemy jak daleko współczesna nauka i medycyna posunęła się naprzód w temacie wehikułu do podróży w czasie, ale wiemy za to bardzo dobrze jak sobie poradziła z walką z oznakami starzenia, czyli z przywróceniem młodości.

W medycynie plastycznej najczęstszymi pacjentkami są kobiety, lecz ostatnio coraz częściej mężczyźni również decydują się ująć sobie lat. Ma na to wpływ nasz styl i poziom życia, zdrowa dieta i uprawianie sportu. Czujemy się młodo i zdrowo w późnym wieku i chcemy wyglądać adekwatnie do samopoczucia. W dobie częstej wymiany zdjęć w mediach społecznościowych dobra aparycja zyskała wyjątkowo na  znaczeniu. Młody, zadbany wygląd jest nam potrzebny w pracy i w życiu towarzyskim. I dotyczy to już nie tylko znudzonych gwiazd filmowych z dalekiego Hollywood, ale zwykłych mieszkańców Polski.

Jednym z powszechnych i dobrze znanych chirurgom sposobów na cofnięcie efektów starzenia jest znakomity i przynoszący spektakularne efekty zabieg liftingu twarzy. Lifting oznacza po angielsku podnoszenie, unoszenie i tak też jest rozumiany w medycynie plastycznej.

Metoda liftingu poprawia owal, niweluje zmarszczki, napina skórę. Skutecznie cofa zegar biologiczny o dziesięć lat. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, co pomaga uniknąć wszelkiego dyskomfortu i bólu. Lifting twarzy jako metoda przywrócenia młodego wyglądu twarzy jest kierowany do osób po czterdziestym roku życia i starszych, tak opisuje go strona klinikagrzesiak http://klinikagrzesiak.pl/lifting-twarzy-i-szyi/

Podobnym rodzajem zabiegu liftingującego jest lipofilling, czyli uzupełnienie zmarszczek i niechcianych dołów czy cieni na twarzy za pomocą własnego tłuszczu. Ta spektakularna i całkowicie bezpieczna metoda zdobywa coraz większą popularność wśród osób zainteresowanych chirurgią plastyczną.

Efekt lipofillingu jest podwójny: odmłodzenie twarzy i jednoczesna korekta ciała, gdyż tłuszcz pobiera się z brzucha, ud czy pośladków. Lipofilling jest absolutnie naturalnym sposobem, więc nie ma ryzyka odrzucenia materiału wypełniającego. W dodatku efekt utrzymuje się przez dziesięć do piętnastu lat.

Medycyna estetyczna również ma w swojej ofercie zabiegi z pogranicza liftingu. Są to metody liftingu hybrydowego i wolumetrycznego. Polegają na podaniu pod skórę podczas znieczulenia miejscowego preparatów na bazie kwasu hialuronowego, by uzyskać efekt liftingujący i wypełniający. Zabieg należy powtarzać co około dwanaście miesięcy.

Ile kosztuje lifting twarzy?

 W renomowanej, warszawskiej klinice medycyny plastycznej, gdzie lekarzem operującym jest specjalistka od trzydziestu lat prowadząca z powodzeniem operacje plastyczne, zabieg liftingu twarzy kosztuje w granicach od dziesięciu do piętnastu tysięcy złotych.

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy jest prostym, małoinwazyjnym i bezbolesnym zabiegiem chirurgicznym. Pacjent podczas operacji przebywa w narkozie. Znieczulenie ogólne podaje lekarz anestezjolog.

Operacja liftingu polega na nacięciu mięśni twarzy w okolicach skroni, wzdłuż linii włosów, przed i za uszami. Lekarz naciąga i podnosi w tych miejscach skórę, by się ponownie napięła oraz usuwa jej nadmiar. Chirurg pozostawia bardzo cienkie, delikatne blizny, które po wyleczeniu znikną całkowicie we włosach i za uszami. Po operacji zabezpieczone są delikatnymi plasterkami w cielistym kolorze. Bez większych ograniczeń można szybko wrócić do normalnego życia.

Efekt końcowy widoczny jest już po siedmiu dniach od operacji. W okresie rekonwalescencji zalecane jest ograniczenie aktywności fizycznej oraz zakaz palenia. Całkowite wygojenie następuje po około trzech tygodniach.