Systemy automatyki: na co można się zdecydować?

Czym są systemy automatyki przemysłowej? To zaawansowane urządzenia oraz rozwiązania przeznaczone np. do automatyzacji procesów produkcyjnych. Co można dzięki nim uzyskać? Pełną automatyzację działania urządzeń przemysłowych, poprawę poziomu bezpieczeństwo (ludzi i pracy maszyn), czy wzrost wydajności pod kątem produkcji. Jakie rozwiązania warto zaś wdrożyć do swojego biznesu?

Sterowniki

Bardzo polecane (np. przez przedstawicieli katowickiej firmy RAControls, która jest profesjonalna, doświadczona i dobrze oceniana) są sterowniki z rodziny Logix. Znajdują one zastosowanie m.in. w rozmaitych aplikacjach przemysłowych. Te sterowniki są programowane z jednego środowiska Studio 5000®.

Na co warto się zdecydować? Chodzi o sterowniki z serii ControlLogix® 5580, które są świetnym rozwiązaniem dla średnich i dużych aplikacji. Te produkty m.in. gwarantują zintegrowane sterowanie ruchem poprzez sieć EtherNet/IP i są bardzo wytrzymałe (nawet na niekorzystne warunki środowiskowe). Jeśli chcesz poznać wszystkie szczegóły odnoszące się do tego zagadnienia, to warto wejść na stronę https://racontrols.pl/bazawiedzy/systemy-automatyki/.

Dedykowane i rozproszone moduły we/wy (I/O)

W ofercie RAControls są też zaawansowane moduły sterowania. Są one m.in. kompatybilne z rozmaitymi sterownikami. Co można tutaj wybrać? Np. dedykowane moduły we/wy 1769 Compact. Co ważne, można je stosować m.in. ze sterownikami CompactLogix™ 5370 L2 itd.

Przedstawiciele RAControls oferują klientom: moduły cyfrowe, komunikacyjne, specjalne, analogowe, wyjściowe, przekaźnikowe, analogowe RTD I termoelementowe.

Najczęściej wybieranym rozwiązaniem (pod kątem rozproszonych modułów we/wy) jest platforma POINT I/O ™. Więcej informacji na temat tego zagadnienia przedstawią Ci przedstawiciele katowickiej firmy RAControls.

Zintegrowany system monitorowania Dynamix ™

Jest on rekomendowany pod kątem chronienia maszyn wirujących i posuwisto-zwrotnych w układzie sterowania standardowego. Co warto wiedzieć o tym systemie? Umożliwia on wykorzystanie zintegrowanej architektury w miejsce samodzielnego urządzenia monitorującego w celu oceny obecnego stanu maszyny, ale tak samo przewidywania ewentualnych problemów itd. Chodzi zatem m.in. o zminimalizowanie ryzyka wystąpienia poważnych awarii.

W skład tego systemu wchodzą:

  • dynamiczny moduł pomiarowy ogólnego przeznaczenia
  • moduł przekaźnikowy
  • moduł rozszerzenia Tachometr
  • moduł analogowy 4-20mA
  • zdejmowane złącza wtykowe
  • podstawy terminala

Panele operatorskie (HMI)

To najczęściej stosowane narzędzie do komunikowania na linii operator-maszyna. Panel (przeważnie w formie ekranu dotykowego) umożliwia np. odczytywanie komunikatów, kontrolowanie stanu maszyny itd.

Katowicka firma RAControls oferuje panele operatorskie z rodziny PanelView™ Plus.

Chcesz poznać więcej informacji? Warto zaznaczyć, że rozmaite rozwiązania (z zakresu systemów automatyki) zostały opublikowane w specjalnym katalogu RAControls. W razie czego radą służą również przedstawiciele tej firmy z Katowic. Nie wiesz, co wdrożyć u siebie? Skontaktuj się, jeszcze dzisiaj, z tymi ekspertami! A takie inwestycje najprawdopodobniej sprawią, że Twoja firma będzie działać profesjonalniej, wydajniej i bezpieczniej.