Kwiaty zawsze w modzie.

Diabeł tkwi w szczegółach, a w przypadku wystroju wnętrz- dodatkach. Każdy dom można ożywić, nadać mu niepowtarzalności, poprzez umiejętne wkomponowanie drobiazgów w jego wystrój. Ozdobne świece, dzbanki, obrazy, serwetki i nieśmiertelne kwiaty. W zależności od upodobań mogą to być kwiaty sztuczne lub żywe.
Od czego zależy wybór ?

Żywe kwiaty  doniczkowe wymagają pielęgnacji. Niektórzy nazywają taką umiejętność ,, ręką do kwiatów’’. Gospodynie bądź  gospodarze domu mają wtedy prawdziwe dżungle w pokojach. Wiedzą, które kwiaty lubią nasłonecznienie, które wolą półcień, jak często je podlewać i w jakiej ilości. Doniczki nie są dla nie tylko naczyniem do przechowywania kwiatów ale pełnią istotną funkcję w ich egzystencji.

Kto natomiast wybiera kwiaty sztuczne? Osoby, które nie lubią zaśmiecać pamięci terminami kąpieli storczyków, przestawianiem kwiatów raz na parapet, innym razem na stół. Często osoby posiadające zwierzęta. Trudno wytłumaczyć pieskowi, żeby nie obgryzał ulubionej rośliny. Przeprowadzka w wyżej położona część domu może pomóc, tylko nie w przypadku posiadania kota, który jak wiadomo wszędzie wściubi ciekawski pyszczek.
Do wazonu- kwiaty  sztuczne czy żywe?

Problem pojawia się w przypadku chęci obdarowania kogoś kwiatami. Kiedy nasz wybór kierujemy ku roślinom doniczkowym, warto sprawdzić czy osoba, której chcemy sprawić radość preferuje kwiaty sztuczne czy żywe. Może okazać się dla niej kłopotliwym prezentem piękna orchidea, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku gdy nie ma możliwości zweryfikowani wiedzy, bezpieczniejszym wyjściem staje się zakup kwiatów do wazonu. Tutaj z kolei wybór częściej pada na kwiaty żywe niż kwiaty sztuczne. Z pewnością  w dobrym guście jest obdarowanie kobiety świeżo ściętymi tulipanami bądź  różami.  Inaczej sprawa doboru kwiatów  wygląda kiedy zakupujemy je sami. Tutaj zdecydowaną przewagę przejmują  kwiaty sztuczne. Szeroki wybór zagwarantuje odpowiedni dobór do naszego gustu i wnętrza. Plusem jest to, że nie musimy ich często wymieniać.

Polecamy: http://www.coolflowers.pl/katalog.html

Dodaj komentarz