Instalacje gazowe – informacje

Chcesz zaoszczędzić pieniądze na spalaniu swojego samochodu? Jeżeli tak to powinieneś zdecydować się na montaż instalacji gazowej Tarnów (https://www.expert-roczniak.pl/home/auto-gaz.html). Jednak samodzielnie tej czynności jest zasadniczo nie możliwe dlatego też trzeba skorzystać z doświadczonego zakładu mechanicznego. Doświadczony gazownik powinien uniknąć wszystkich błędów i tak ustawić instalację, aby w pełni spełniła swoje zadanie. Jednak niekiedy zdarzają się różne przypadki, które mogą mieć znaczny wpływ na działanie instalacji gazowej.

Odpowiednie położenie elementów
Jest to błąd, który przytrafia się najczęściej. Zdarza się, że elektronika znajduje się zbyt blisko źródeł ciepła oraz układu elektrycznego samochodu. Jest to istotne zwłaszcza jeżeli chodzi o przewody zapłonowe. Jeżeli chodzi o reduktor instalacji gazowej to musi być on co najmniej w odległości 30 cm od kolektora wydechowego. Zły montaż komponentów może nie tylko spowodować problemy z działalnością instalacji, ale także sprawić, że diagnosta nie podbije dowodu rejestracyjnego jeśli tylko wykryje tego rodzaju usterki.

Auto gaz dla firm transportowych

Dobre komponenty
Wybór odpowiednich komponentów do instalacji gazowej jest bardzo ważny ponieważ od ich sprawności zależy sprawność całej instalacji. Niektórzy mechanicy chcąc przyciągnąć klienta ceną rezygnują z niektórych komponentów bądź też świadomie wybierają rozwiązania gorszej jakości. Niektóre rozwiązania mogą sprawić, że całość będzie niesprawna. To co istotne to stabilny montaż zwłaszcza jeżeli chodzi o wtryskiwacze, reduktor i komputer. Przewody muszą być odpowiednio przycięte, nie mogą wisieć w luźny sposób. Kolejną istotną kwestią jest odpowiednia lokalizacja elektrozaworów. Jeden znajduje się w wielozaworze, drugi natomiast pod maską przed reduktorem. Ten przy butli musi umożliwiać na swobodny dostęp.

Regulacja instalacji LPG
Jeśli instalacja gazowa jest dobrze zamontowana samochód powinien pracować dokładnie tak jak na benzynie. Jednak niestety nie zawsze tak jest. Problemy z pracą na gazie objawiają się spadkiem mocy, szarpaniem, przerywaniem. Najczęstszym problemem jest źle ustawiona mapa komputera sterującego pracą silnika. Praca na gazie powinna być mniej więcej taka sama jak na benzynie.

Tym co jest najgorsze jeśli chodzi o montaż instalacji gazowych to zastosowanie kiepskich komponentów. Może to spowodować gorszą pracę silnika i jego szybsze zużycie. Dlatego też warto dokładnie wybrać komponenty. Nie warto na nich oszczędzać, jeśli chce się uniknąć nieprzewidzianych awarii całego silnika bądź też innych układów auta.