Awaryjne otwieranie drzwi w samochodzie

Awarie związane z naszym samochodem, albo też po prostu nieszczęśliwe sytuacje zdarzają się nad zwyczaj często, jednak zawsze warto być ubezpieczony od właśnie takich wypadków. 

Przykładem nieszczęśliwego zdarzenia, które dotykać nas zaczęło w momencie w którym na rynek polski zostały wprowadzone auta z centralnym zamkiem. W tym okresie wiele osób przyzwyczaiło się do faktu że nie muszą oni pilnować zamknięcia wszystkich drzwi swojego auta po jego opuszczeniu, a robi to za nich centralny zamek. Problem z centralnym zamkiem pojawia się w momencie kiedy wysiadając z naszego auta zapomnimy do niego kluczyków, tym samym stracimy możliwość dostania się do środka. Problem ten jest dość powszechny wśród osób, które wcześniej auta z centralnym zamkiem nie posiadały, a obecnie są w jego posiadaniu, albo dla świeżo upieczonych kierowców. Niezależnie od tego czy jesteśmy nowym kierowcom czy też doświadczenie za kierownicom posiadamy, na takie sytuacje przyda nam się awaryjne otwieranie drzwi. Jeżeli do tej pory nam się to nie zdarzało powinniśmy sprawdzić w internecie czy w pobliżu nie znajduje się specjalista od otwierania zamków, czyli po prostu ślusarz. Koszt wynajmu takiego Pana wiąże się z wydatkiem do nawet 150 zł za otworzenie drzwi, oraz przy okazji zniszczony zamek jeżeli innej opcji nie będzie. Pamiętajmy że takie rozwiązanie to ostateczność jednak jeżeli nie mam innej możliwości należy z niego skorzystać.

W jaki sposób chronić się przed podobnymi sytuacjami i zapobiegać konieczności wzywania ślusarza na miejsce?

Jeżeli jest centralny zamek to istnieje również możliwość jego wyłączenia, albo wyregulowania tak aby zamykał się tylko wtedy kiedy tego rzeczywiście chcemy np. poprzez przekręcenie kluczyka w zamku drzwi, albo bezpośrednio z pilota. Pamiętajmy że nie należy zbyt szybko przestawiać się z automatycznego zamykania drzwi do manualnego, ponieważ czasami możemy przez to zapominać w ogóle o ich zamknięciu. Do każdego rozwiązania i innowacji należy się przyzwyczaić. Awaryjne otwieranie samochodu jest kłopotliwe i dla tego lepiej zapobiegać kłopotliwym sytuacją i zaoszczędzić parę set złotych na takiej jednej bądź dwóch wymianach.

Jeżeli chcemy mieć zawsze pod ręką numer ślusarza wystarczy kiedy wcześniej wykupimy usługę asistance u naszego ubezpieczyciela, który zapewni nam stały dostęp do serwisu, lawety, czy ślusarza gdziekolwiek będziemy aktualnie się znajdowali. Nigdy nie zapominajmy o możliwości otworzenia auta na własną rękę jeżeli zdarzyło się to na terenie własnej posesji.