Volvo V60 – Wrocław stawia na solidne rozwiązania od szwedzkiego producenta

Samochody kombi nadal są jednymi z najpopularniejszych typów nadwozia na świecie. Choć coraz częściej rodziny stawiają na SUV-y oraz crossovery, ten rodzaj pojazdów wciąż cieszy się uznaniem wielu kierowców i nie brakuje nowych amatorów tych aut. Dlaczego kombi jest tak popularne na świecie? Jakie są jego cechy charakterystyczne? Dlaczego warto postawić na Volvo V60, które jest dostępne we Wrocławiu u dealera V-Motors? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Co charakteryzuje kombi?

Ten typ nadwozia jest obecny na rynku od wielu lat i nadal jest bardzo popularny wśród kierowców. Kombi to rodzaj samochodu osobowego, który posiada wydłużoną tylną cześć, zwykle przeznaczoną na bagażnik. Obecnie producenci tego rodzaju pojazdów umieszczają na jego dachu relingi, które mogą zostać wykorzystane przy transporcie rowerów, nart lub innych większych przedmiotów – do tych ostatnich służy zazwyczaj box dachowy. W przeciwieństwie do innego typu nadwozia, hatchbacków, wysokość kabiny auta nie zmniejsza się – jest taka sama do końca pojazdu. Kombi to rodzaj nadwozia dwubryłowego, a nie jak w przypadku sedana – trzybryłowego.

Dlaczego warto postawić na kombi?

Kombi zmaga się obecnie z konkurencją w postaci crossoverów oraz SUV-ów. Nie oznacza to jednak, że ten typ nadwozia powoli odchodzi w zapomnienie. Dobre kombi, takie jak np. Volvo V60, zawsze będzie w cenie – z powodu koronawirusa i zaprzestania działalności fabryk samochodowych, na rynku motoryzacji jest obecnie duży popyt na tego typu pojazdy. Kombi jako auto rodzinne nadal ma wiele do zaoferowania. Co konkretnie?

  • wszechstronność – dotyczy praktycznie każdego typu nadwozia, jednak kombi ma w sobie coś specjalnego – oferuje mnóstwo przestrzeni wewnętrznej. W związku z tym, że jest niższe niż SUV-y czy crossovery, możesz łatwiej załadować towar do bagażnika, ponieważ nie trzeba go tak wysoko podnosić; ma to znaczenie zwłaszcza przy rozładowywaniu, kiedy nie trzeba sięgać wysoko – możesz bez problemu wyjąć nawet ciężki towar;
  • dynamika – ponieważ nie są tak wysokie jak crossovery, kombi często mają niżej położony środek ciężkości, co niesie ze sobą ogromne korzyści pod kątem prowadzenia i jazdy tym samochodem;
  • oszczędność paliwa – samochody kombi mają niżej położony środek ciężkości oraz bardziej opływowe kształty, dzięki czemu są bardziej aerodynamiczne. Stawiają też mniejszy opór, a co za tym idzie, auto jedzie sprawniej i w porównaniu z crossoverami czy SUV-ami, jest bardziej oszczędne.

Volvo V60 – Twoje kombi

Volvo V60 to średnich rozmiarów kombi szwedzkiego producenta – to auto oparte na tej samej platformie co Volvo S60 oraz XC60. Na rynku pojawiły się dotychczas dwie generacje tego modelu – pierwsza z nich została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Paryżu w październiku 2010 roku. W sprzedaży dostępne były cztery wersje z silnikami benzynowymi oraz cztery z jednostkami napędowymi wysokoprężnymi.

Druga generacja V60 została zaprezentowana w Sztokholmie 21 lutego 2018 roku i miała swoją publiczną premierę miesiąc później, na 88. targach motoryzacyjnych w Genewie, a pierwsze egzemplarze drugiej generacji trafiły do sprzedaży latem 2018 roku. W porównaniu z poprzednim modelem, nowy V60 jest o mniej więcej 13 cm dłuższy i bazuje na platformie Scalable Product Architecture (SPA), która została wprowadzona wraz z drugą generacją XC90.

Volvo V60 Wrocław kupuje w V-Motors

Jednym z modeli, który jest dostępny w ofercie dealera V-Motors, jest właśnie Volvo V60, a Wrocław to jedno z miast na Dolnym Śląsku, w którym możesz nabyć swoje kombi od szwedzkiego producenta. V-Motors w ramach swoich usług umożliwia Ci wybór jednej z wersji tego modelu. Dostępne są: Volvo V60 Momentum Core, Momentum, Momentum Pro, Inscription, R-Design oraz Cross Country. Każdy klient znajdzie więc dla siebie odpowiednią wersję tego kombi, a dodatkowo można indywidualnie skonfigurować poszczególne elementy wyposażenia. V-Motors umożliwia Ci ponadto dobranie optymalnego silnika, koloru lakieru, rozmiaru i rodzaju felg czy też wariant tapicerek – wszystko w trosce o Twój komfort.

Więcej danych na stronie www: https://vmotors.volvocars-partner.pl/

1 Comment

  1. ciatrifical1972 Post author

    Polecam v-motors, mają kompetentnych doradców, znalazłam czego szukałam.

Comments are closed.