Rozmiar ma znaczenie- słów kilka o bagażnikach samochodowych.

Wakacje coraz bliżej, można powoli zacząć planować kierunek odpoczynku. Jeśli zamierzamy poznawać uroki ojczyzny, to najczęstszym środkiem transportu jest własne auto. Nieliczni są na tyle odważni, by oddać swój wakacyjny los w ręce innych i zaufać pociągom lub autobusom. W zależności od ilości członków rodziny, pakowanie przebiega sprawniej lub mniej. Zwłaszcza z małymi dziećmi raczej ta druga opcja jest bardziej prawdopodobna. Musimy być przygotowania na różne warianty pogodowe, jak to w Polsce bywa, wziąć na zapas gry planszowe, aby nawet w deszczowy dzień zapewnić dzieciom rozrywkę. W tej sytuacji istotne jest ile może pomieścić nasze auto. Bagażniki samochodowe są różnej wielkości, a co za tym idzie pojemność i pakowność zmienia się w zależności od marki. Statystyki podają, że rozmiary jakie posiadają bagażniki samochodowe są brane pod uwagę przy zakupie  auta. Które marki są najczęściej wybierane biorąc pod uwagę to kryterium?

Ze statystyk wynika, iż wiele osób przy zakupie nowego samochodu za jedno z najważniejszych kryteriów uważa pojemność bagażnika Dużo do zaoferowania ma Renault Grand Scénic, który ma pojemność 752 l, a po złożeniu tylnych siedzeń 2050 l. Kolejnym atrakcyjnym modelem dla klientów lubiących pojemne bagażniki samochodowe jest Skoda Superb Combi, której bagażnik ma pojemność 633 litrów, a w wersji maksymalnej 1865 l. Trzecie miejsce zajmuje Skoda Octavia Combi, której bagażnik ma pojemność 610 l, a po złożeniu tylnej kanapy 1740 l. Inne warte uwagi marki to: Volkswagen Passat Variant z pojemnością 603l po złożeniu 1731l, Peugeot 308 SW – 560/1735- Hyundai i40 Kombi – 553/1719- Ford Mondeo Kombi – 549/1740- Kia Cee’d SW – 528/1642- Hyundai i30 Kombi – 528/1642- Toyota Avensis Kombi – 509/– Renault Laguna Grandtour – 508/1593

Marki samochodowe wychodzą z inicjatywą dopasowywania swoich aut do wymagań klientów i w tym aspekcie bagażniki samochodowe są również brane pod uwagę. Auto dla rodziny musi być bezpieczne, ekonomiczne, zapewniać komfort jazdy ale i sprostać wyzwaniu pomieszczenia dużej liczby bagażu. Wtedy wycieczki rodzinne staną się przyjemniejsze a rodzina uniknie konfliktów, o to które maskotki na wyjazd są niezbędne, a które mogą zostać w domu.

Dodaj komentarz