Bo grunt – to dobry grunt.

Zanim zakupisz działkę jeździsz po okolicy, przeglądasz lokalne gazety i strony internetowe. Porównujesz ceny, sprawdzasz jakie atrakcje może zapewnić okolica i zastanawiasz się, gdzie najlepiej będzie się czuła twoja rodzina. Kiedy w końcu wszystko odpowiada waszym wymaganiom, podpisujecie umowę zakupu. Załatwianie formalności formalności trochę trwa, kiedy zbliżają się ku końcowi a działka staję się prawnie waszą własnością, czeka was kolejny etap wyborów. Budowa domu to kilkuetapowy i złożony proces, a przede wszystkim inwestycja na lata. Dobrze zadbać o szczegóły i być w pełni zadowolonym z domu postawiliśmy. Geologia Śląsk, Pomorze, Wielkopolska czy Mazowsze to nie ma znaczenia w jakim rejonie mieszkasz,  istotne żebyś skorzystał z badań gruntu na jakim chcesz się budować. Dlaczego? Kompleksowe badanie gruntu pomoże w dokonaniu wyboru jaką konstrukcję domu wybrać, by unikną przykrych konsekwencji w postaci pękających ścian lub zapadających się fundamentów. Ziemie maja różną strukturę i warstwy, stopień wymywania i przepustowość.

Posadowienie budynku na nieznanym gruncie może doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń konstrukcji. Specjaliści, których wyszukasz pod hasłem: geologia Śląsk, Mazowsze, Mazury czy jakikolwiek inny zakątek przyjadą obładowani cała masą sprzętu, który pobierze próbki gruntu jaki zakupiłeś i podda je badaniom, mającym na celu dokładną analizę  gruntu, na którym zostanie wybudowany dom.
Badanie geologiczne  nie jest obowiązkowym badaniem ale warto się na nie zdecydować . Nie obciąża w sposób znaczący budżetu a w perspektywie przeliczeń na lata użytkowania domu, to dobra inwestycja. Jak już coś robić to porządnie, mawiają nasi rodzice. Półśrodki nie są  dobre, a więc przy budowie domu zacznijmy nie od fundamentów ale od tego na czym te fundamenty postawimy. Zbadajmy jakiej jakości jest grunt, jak pracuje i dobierzmy taką technologię budowy domu, żeby posłużyła nam na lata. Wpuśćmy na nasze działki sondy, i geologów a unikniemy przykrych niespodzianek.

Dodaj komentarz